Akcesoria

Akcesoria Optyczne

Dla każdego “okularnika” powinno być bardzo istotne, aby okulary były prawidłowo pielęgnowane i przechowywane.

Służą temu różnego rodzaju akcesoria okularowe takie jak: płyny i ściereczki z mikrowłókna (np. firmy JZO, Hoya lub Hayne) oraz etui, w które włożysz okulary korekcyjne lub okulary przeciwsłoneczne (np. firm Albinex, Mr Gain).

Etui na okulary

Futerały okularowe bywają w różnych rozmiarach, kształtach, mają różne zapięcia i wykonane są z różnych materiałów. W naszym optyku online – Okularove.pl możesz zakupić etui odpowiednie do swoich okularów: etui okularowe sportowe, etui do okularów męskich oraz futerał do okularów damskich i dziecięcych. Weź pod uwagę jak i gdzie będziesz korzystał z etui. Czy powinno być bardziej eleganckie czy sportowe.

Zobacz więcej…

Pielęgnacja okularów

Okulary przeciwsłoneczne i okulary korekcyjne czyścimy zawsze ściereczką z mikrowłókna. Stosujemy do tego specjalne płyny czyszczące do szkieł okularowych.

Nie należy używać ściereczek papierowych nasączonych preparatem czyszczącym – w szybki sposób niszczą one powłoki antyrefleksyjne. Tak zniszczone powłoki nie będą podlegać gwarancji na szkła okularowe.

Pamiętajmy, aby całe okulary przeciwsłoneczne lub okulary korekcyjne od czasu do czasu umyć pod ciepłą bieżącą wodą stosując delikatne środki pielęgnacyjno-czyszczące.

Płyny do czyszczenia okularów w zależności od firmy miewają różny skład. W przypadku osób z alergiami na detergenty warto zwrócić uwagę, aby płyn czyszczący okulary był bezzapachowy (chemax). Na bardzo silne zabrudzenia soczewek dobrym rozwiązaniem okaże się płyn Izobłysk – produkowany przez Jeleniogórskie Zakłady Optyczne> Przed zaparowaniem chronią płyny typy anti-fog, np. Hayne Mist.

Pozostałe akcesoria okularowe

W trakcie wieloletniego użytkowania okularów bywają sytuacje, w których doceniamy obecność akcesoriów okularowych takich jak: sportowe taśmy neoprenowe, ozdobne łańcuszki, dziecięce sznureczki do okularów. Ułatwiają nam one codzienne użytkowanie okularów, poprawiają bezpieczeństwo oraz chronią okulary przed zgubieniem.

Optyk internetowy – Okularove.pl, to doskonałe miejsce na zakup akcesoriów optycznych, które nie tylko będą przydatne w codziennym użytkowaniu, ale nadadzą się również jako upominek dla najbliższych lub przyjaciół.