Dla kobiet

Okulary dla kobiet

Wielka różnorodność damskich opraw w salonach optycznych już nikogo nie dziwi. Coraz częściej kobiety traktują okulary jako dodatek do strojów i uzupełnienie codziennych stylizacji. Na zachodzie od dawna nikogo nie szokuje już osoba, która posiada kilka, a nawet kilkanaście par okularów – w różnych kształtach, kolorystyce czy zdobieniach. W Polsce powoli doganiamy europejskie standardy i coraz więcej kobiet decyduje się na kolejną parę okularów, traktując je jako element ubioru czy ozdobę, a nie konieczność.

Zobacz więcej…

Szeroki wybór oprawek damskich

Możliwość wyboru przeróżnych modeli oferowanych przez firmy produkujące oprawy okularowe jest ogromna. Począwszy od klasycznych, prostokątnych kształtów po unikalne, geometryczne szablony. Kobiety chętniej sięgają po niestandardowe rozwiązania, bawiąc się modą i wyróżniając z tłumu. W damskim dziale znajdziemy oprawy w uwodzicielskich kocich fasonach, hipsterskich Aviatorach czy ponadczasowych Wayfarerach. Już od kilku sezonów królują oprawy okrągłe. Trend zapoczątkowany przez Johna Lennona, najlepiej kojarzonego i najbardziej popularnego użytkownika okrąglaków rozszerzył się na wiele gwiazd i celebrytów. Kółeczka w różnych wersjach kolorystycznych to zdecydowany MUST HAVE. Występują często w połączeniu z kobiecymi, kocimi wyciągnięciami tworząc tym samym bardzo oryginalne modele. Oprawki damskie w najróżniejszych formach produkowane są obecnie przez takie światowe marki jak Ray Ban, Marc O’Polo, Vogue, Tommy Hilfiger, Guess, Belutti, Solano, Emporio Armani.

Okulary damskie w różnych wariantach

Wielorakość materiałów wykorzystywanych do produkcji opraw jest przeogromna. W damskim dziale znajdziemy zarówno okulary z klasycznej płyty acetatowej, jak i niezwykłego, bardzo wytrzymałego ultemu. Dla kobiet szukających czegoś subtelniejszego proponowane są oprawy metalowe, które mogą być pełne lub w wydaniu na żyłkę – nieco delikatniejsze i mniej dominujące na twarzy. Dla osób, które nie lubią, gdy okulary są widoczne na twarzy świetnie sprawdzają się oprawki damskie typu patent – wiercone, ledwo widoczne, dyskretne.

Twój optyk online ma w swoim asortymencie nieskończoną ilość damskich opraw korekcyjnych, przeciwsłonecznych i sportowych, wejdź w zakładkę „Dla Kobiet” i przekonaj się sam!