Oprawki Orange dziecięce

Oprawki dziecięce – czym się kierować przy wyborze?

Dzieci to wyjątkowi użytkownicy okularów. Ich pomysłowość i ruchliwość sprawia, że wybór oprawki dla najmłodszych musi być bardzo przemyślany. Aby oprawka była wygodna musi być odpowiednio dobrana pod względem rozmiaru. Zbyt duża oprawka będzie się zsuwać, a zbyt ciasna powodować nieprzyjemny dla dziecka ucisk. Oprócz rozmiaru liczy się również wytrzymałość okularów na uszkodzenia mechaniczne oraz wykorzystanie materiałów bezpiecznych nawet dla najbardziej aktywnych dzieci. Nie bez znaczenia jest również waga okularów. Ciężkie oprawki będę zwyczajnie niekomfortowe przy wielogodzinnym noszeniu.

Zobacz więcej…

Okulary Orange dla dzieci

Propozycją odpowiadającą na wszystkie te wymagania są oprawki Orange dla dzieci. Większość z nich wykonana została z wyjątkowego, ultralekkiego materiału jakim jest Ultem. Dzięki wykorzystaniu tego tworzywa oprawki są wygodne nawet przy użytkowaniu ich przez cały dzień. Dodatkowo oprawki Orange dziecięce posiadają flex 180°. Tego typu flex daje możliwość wyginania zauszników w znacznie większym zakresie niż w typowej oprawie korekcyjnej. Zwiększa to wytrzymałość opraw na pęknięcie w momencie nieostrożnego ściągania oprawek przez dzieci.

Nie można zapomnieć również o stronie estetycznej okularów. Okulary Orange dla dzieci dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, która przypadnie do gustu zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Jest to niezwykle ważne, by oprawka podobała się dziecku, gdyż tylko wtedy okulary będą chętnie noszone w ciągu całego dnia.

Oprawki to nie wszystko

Ważny jest również odpowiedni wybór soczewek okularowych. Właściwie dobrana moc szkieł zapewni wyraźne widzenie, ale oprócz tego równie istotne jest, by soczewki okularowe były lekkie i możliwie jak najbardziej bezpieczne. Nasz optyk oferuje soczewki wykonane z różnych materiałów i spełniające rozmaite funkcje w codziennym użytkowaniu. Istotne jest zastosowanie soczewek z powłoką oleofobową, która zdecydowanie ułatwi codzienne czyszczenie okularów. Dla najmłodszych właścicieli okularów szczególnie zaleca się soczewki o zwiększonej wytrzymałości na pęknięcia. Takim materiałem jest np. TRIVEX. Okulary Orange dla dzieci z soczewkami wykonanymi z tego materiału, to gwarancja, że oczy nawet najbardziej ruchliwych dzieci będą bezpieczne podczas ich codziennej aktywności.