Oprawki prostokątne

Wybierz swoje oprawki prostokątne

Kształt opraw, to zdecydowanie jeden z najbardziej znaczących czynników, który wpływa na to, jak będziemy prezentować się w nowych okularach. Dobrze dobrana oprawa podkreśli nasze atuty, doda nam uroku i ukryje to, czego nie chcemy eksponować. To niezwykle ważne, by oprawa była właściwie dopasowana pod względem kształtu, ale też koloru, czy też rozmiaru.

A wybór, nie da się ukryć, jest ogromny. Projektanci opraw okularowych co rusz zaskakują nas nowymi, nietuzinkowymi fasonami, które przykuwają uwagę, zahaczają o awangardę i budzą zainteresowanie. Okrągłe, owalne, kwadratowe, trapezowe i inne, geometryczne kształty z sezonu na sezon ewoluują tak, by każdy mógł znaleźć tę jedyną, wymarzoną, idealnie dopasowaną oprawę.

Zobacz więcej…

Ponadczasowe okulary prostokątne

Wśród szeregu tych mniej lub bardziej nietypowych kształtów, oprawki prostokątne zajmują wyjątkowe miejsce i stanowią tę grupę fasonów, która mimo upływu czasu nie przestaje być modna.

Ten kształt idealnie sprawdzi się u osób, które szukają okularów klasycznych i zawsze aktualnych, bez względu na zmieniające się trendy. Nie bez znaczenia jest też kształt twarzy – kanciaste prostokątne oprawki wysmuklą okrągły kształt buzi. Ważne w tym wypadku jest, by oprawa była odpowiednia dobrana pod kątem rozmiaru, gdyż za mała oprawa sprawi, że twarz będzie wydawała się szersza niż jest w rzeczywistości.

Czy to oznacza, że tylko osoby o okrągłej twarzy mogą się zdecydować na ten fason? Zdecydowanie nie. Aktualnie projektanci opraw bawią się kształtami w związku z czym można znaleźć wiele prostokątnych opraw w nieco łagodniejszej formie, które sprawdzą się u osób o różnym owalu twarzy.

Duży wybór oprawek prostokątnych

Warto zwrócić uwagę, że prostokątna oprawa nie musi być nudna. Ciekawe materiały i nietuzinkowa kolorystyka to to, co doda prostokątnej oprawie nieco ekstrawagancji. W połączeniu z ciekawymi barwieniami soczewek, okulary prostokątne stają się naprawdę ciekawą propozycją, która bez wątpienia przykuje uwagę modowych freaków.

Fanom klasyki polecamy oprawki prostokątne w czerni, brązie lub granacie – ten zestaw na pewno nigdy wam się nie znudzi!

Optyk online okularove w swojej ofercie ma wyjątkowo szeroki wybór prostokątnych opraw zarówno rodzimych producentów, jak i światowych marek takich jak: RayBan, Vogue czy Marc O’Polo. Uzupełnienie opraw o soczewki korekcyjne z filtrem niebieskim pomoże chronić wzrok przed szkodliwym działaniem promieniowania niebiesko-fioletowego.