Dla dzieci

Okulary Dla Dzieci

Zakup okularów dla dzieci to spore wyzwanie dla każdego rodzica. Planując zakup kierujemy się nie tylko doborem odpowiedniego rozmiaru, materiału z jakiego są wykonane okulary dziecięce, ale też kolorem i indywidualnymi upodobaniami dziecka.

Podstawową sprawą w wybieraniu okularów dla dzieci jest pozytywne nastawienie Twojego dziecka.

Zobacz więcej…

Oprawki Okularowe Dziecięce

Na polskim rynku dostępne są oprawki dziecięce wykonane z różnego rodzaju tworzyw: metalowe, tytanowe, plastikowe i silikonowe.

Oczywiste jest, że najbardziej bezpieczne są okulary dziecięce silikonowe i plastikowe. Producenci takich marek jak: Fisher Price, Piccolo, Mira-Flex, Tonny Kids oferują oprawki dziecięce bardzo elastyczne, które mają zminimalizowane ryzyko uszkodzenia elementów takich jak np. zauszniki. Okulary Piccolo i okulary Fisher Price doskonale leżą na dziecięcej buzi i są chętnie wybierane przez rodziców dzieci starszych. Okulary Mira-Flex najczęściej wybierają rodzice dzieci bardzo małych – poniżej 2 roku życia choć dla starszych również są w ofercie producenta.

Optyk dla dzieci

Optyk internetowy Okularove.pl – jak i nasz optyk z doświadczeniem i podejściem do tematu okularów dla najmłodszych – oferuje nie tylko oprawki okularowe do okularów korekcyjnych. Optyk dziecięcy online to całe zaplecze kolorowych akcesoriów: etui okularowe, kolorowe ściereczki, obturatory (przesłonki) , łańcuszki i sznureczki do okularów dziecięcych. To również okulary przeciwsłoneczne dziecięce oraz okulary przeciwsłoneczne korekcyjne i okulary dziecięce sportowe.

Sportowe okulary dziecięce

Zasługują one na szczególną uwagę, ponieważ dzieci z wadą wzroku w sposób szczególny powinny być zabezpieczone specjalnymi okularami, które pozwalają im na dobre widzenie podczas lekcji WF-u i uprawiania codziennej aktywności fizycznej. Tu z pomocą przychodzą nam producenci okularów sportowych dla dzieci i dorosłych – Ver Sport, Progear oraz Sziols.

Soczewki okularowe dla dzieci

Producenci soczewek okularowych mają w swoich ofertach specjalne soczewki o małych średnicach, dzięki czemu soczewki okularowe o dużej korekcji mogą być bardzo estetyczne i cienkie. Firma JZO proponuje soczewki o nazwie IZOPLAST MIŚ, firma Hoya proponuje soczewki pod nazwą HILUX KIDS, w firmie Essilor będzie to soczewka Junior lub soczewki z powłoką Crizal KIDS.

Warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materiału, z którego wyprodukowane są soczewki okularowe korekcyjne dla dzieci. Najbardziej bezpiecznym, elastycznym i trwałym materiałem będzie z pewnością TRIVEX – materiał stosowany głównie w okularach sportowych, który jest odporny na uderzenia, odpryski i złamania.

Dowiedz się więcej kontaktując się z naszymi ekspertami Okularove.pl