Okulary przeciwsłoneczne

Oprawki przeciwsłoneczne

Wybierając akcesoria przeciwsłoneczne, nie należy zapominać o okularach. Pełnią one przede wszystkim funkcję ochrony przed promieniowaniem UV oraz poprawiają jakość widzenia w słoneczny dzień. Poszukując oprawek przeciwsłonecznych, zwraca się uwagę także na ich wygląd i to, czy pasują do konkretnego kształtu twarzy. Przed dokonaniem decyzji o zakupie, warto rozważyć różne opcje, aby wybrać dla siebie tę najlepszą.

Zobacz więcej…

Okulary przeciwsłoneczne — przegląd trendów

Obecnie nie ma jednego przewodniego trendu dotyczącego przyciemniających okularów. Pod tym względem istnieje bardzo duża dowolność, dzięki czemu można z łatwością wybrać oprawki, które będą pasować do różnorodnych stylów. Wśród najchętniej wybieranych kształtów okularów przeciwsłonecznych można wyróżnić:

  • Kocie — oprawki inspirowane latami 50. mają wielu zwolenników, ponieważ optycznie wyszczuplają i podnoszą owal twarzy.
  • Okrągłe — kojarzone ze stylem hipisowskim pasują osobom, którym zależy na oryginalnym wyglądzie.
  • Owalne — bardzo klasyczny kształt, który będzie wyglądać dobrze na każdej twarzy.
  • Pilotki — to zdecydowanie jeden z popularniejszych i najczęściej wybieranych modeli, ponieważ świetnie współgra z różnymi stylami ubioru.
  • Prostokątne — tego typu modele również będą pasować do większości twarzy, wpiszą się również w formalny dress code.
  • Wąskie — ten kształt z miesiąca na miesiąc zyskuje na popularności, wywodzi się z lat 90., do których projektanci coraz chętniej nawiązują.

Jak dobrać oprawki przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Kryterium doboru okularów przeciwsłonecznych może stanowić kształt twarzy. W tym przypadku najważniejsze jest zachowanie odpowiednich proporcji. Okrągłe rysy wyostrzą się dzięki oprawkom kanciastym. Twarz szeroką u dołu zrównoważą kocie okulary, które optycznie zwężają żuchwę. Nazbyt pociągłe oblicze skrócą pilotki. Osoby o owalnej twarzy będą dobrze wyglądać w większości oprawek. W tym przypadku ważniejszy od kształtu okaże się rozmiar okularów. Warto wybrać taki, który nie przytłoczy i nie zasłoni większości czoła i policzków. Wszystko jednak zależy od preferencji i tego, jak ma się ochotę wyglądać.

Okulary przeciwsłoneczne dla wymagających

W naszym sklepie internetowym znajdziesz oprawki takich marek jak Guess, Ray Ban, Solano czy Vogue. Są to producenci, którzy bardzo dużą wagę przykładają do jakości wykonania swoich produktów. Wśród opraw dostępnych na naszej stronie oferujemy modele w różnorodnych kształtach, kolorach i materiałach, z których zostały zrobione. Osoby z korekcją wzroku również znajdą u nas coś dla siebie w kontekście oprawek przeciwsłonecznych. Przydadzą się one w szczególności każdemu, kto niewiele widzi bez okularów korekcyjnych oraz w sytuacjach takich jak jazda samochodem czy uprawianie sportu w słoneczny dzień.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami. Wśród nich oferujemy różnorodne modele zarówno dla kobiet, mężczyzn, jak i dzieci. Nasi specjaliści chętnie udzielą odpowiedzi na pytania dotyczące asortymentu sklepu.