Akcesoria dla sportowców

Akcesoria okularowe dla sportowców

Akcesoria dla sportowców to już nie tylko zegarek z pomiarem spalonych kalorii i ciekawe taśmy kauczukowe do streching’u. Każdy okularnik – sportowiec wie, jak ważna jest pielęgnacja i właściwe przechowywanie okularów, zwłaszcza przy dużej aktywności fizycznej.

Optyczne akcesoria sportowe dzielimy na:

  • akcesoria pielęgnacyjne do okularów sportowych,
  • taśmy mocujące okulary podczas uprawiania sportów,
  • dodatkowe wkładki i soczewki do okularów sportowych,
  • etui do okularów sportowych.
Zobacz więcej…

Akcesoria pielęgnacyjne do okularów sportowych

Akcesoria pielęgnacyjne do okularów sportowych to przede wszystkim specjalne ściereczki z mikrowłókna/miktofibry nasączone preparatem chroniącym przed zaparowaniem (Clear it firmy Hoya). Doskonałym rozwiązaniem są też płyny czyszczące, które dodatkowo chronią okulary przed zaparowaniem. W naszym optyku online – Okularove.pl znajdziesz płyny renomowanych i sprawdzonych firm takich jak: JZO (Izobłysk), Hayne (płyn Hayne Mist).

Taśmy sportowe

Okulary sportowe przede wszystkim powinny być idealnie dopasowane do naszej twarzy. Jest to niezbędne podczas takich sportów jak: jazda rowerem, narty, biegi terenowe, sporty wodne.

Aby okulary nie spadały z nosa stosuj taśmę neoprenową do okularów – połączone końcówki zauszników z tyłu głowy taką taśmą gwarantują, że okulary sportowe nie spadną Ci z nosa. Jest to szczególnie ważne podczas uprawiania sportów wodnych, gdzie istnieje duże ryzyko, że okulary wpadną do wody.

Wkładki korekcyjne do gogli narciarskich, dodatkowe soczewki sportowe

Firma Goggle w swojej ofercie proponuje rozwiązanie niezwykle wygodne: wkładkę korekcyjną do gogli narciarskich. Pasuje ona do większości popularnych gogli najczęściej wybieranych przez narciarzy. Dzięki temu na stoku narciarskim masz możliwość komfortowego widzenia.

Kolejnym świetnym rozwiązaniem dla sportowców jest wkładka do okularów korekcyjnych Progear Eyeguard. Działa ona na zasadzie dodatku zimowego. Właściciele okularów Progear mogą już teraz używac swoje okulary sportowe np. na stoku narciarskim.

Okulary sportowe Goggle mają również możliwość dokupienia dodatkowych soczewek przeciwsłonecznych lub przeciwsłoneczne z polaryzacją. Możliwość ta dotyczy modeli min. E 840, E 865, T420

Etui do okularów sportowych

To jest sprawa bardzo niedoceniana do momentu, gdy sportowiec zdejmuje okulary i wkłada je luzem do plecaka. Pamiętaj – etui do okularów sportowych jest najczęściej duże, opływowy kształt i najczęściej ma klamrę z możliwością dopięcia etui do paska.

W Okularove.pl znajdziesz wszystkie powyższe akcesoria okularowe.