Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne dziecięce

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne dla dzieci

Dzieci, które noszą na co dzień okulary korekcyjne, mają szczególny kłopot latem Optyk dla dzieci – proponuje w tej sytuacji kilka rozwiązań:

1. Korekcyjne soczewki kontaktowe jednodniowe (zakładane dziecku przez rodzica) plus okulary przeciwsłoneczne. Jest to rozwiązanie dla dzieci starszych, które potrafią zachować dyscyplinę higieny. Przy pomocy rodzica jest to wygodne rozwiązanie, jednak nie dla wszystkich.

2. Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne z soczewkami zabarwionymi na dowolny kolor (Producenci JZO, Szajna, Shamir, Hoya, Essilor, Seiko, Jai Kudo) Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne dla dzieci to najbardziej wygodne rozwiązanie, ponieważ można wybrać dziecku dowolną oprawkę korekcyjną i zamontować do niej kolorowe soczewki przeciwsłoneczne w 3 kategorii przeciwsłonecznej – najbardziej uniwersalne są kolory: brązowy, szaro-zielony i szary.

Zobacz więcej…

3. Okulary korekcyjne dziecięce z soczewkami fotochromowymi – zaciemniają się samoistnie pod wpływem światła. Jest to wersja bardzo praktyczna, ponieważ nie ma konieczności zmiany okularów w ciągu dnia. W pomieszczeniu oraz w nocy soczewki fotochromowe będą niemal bezbarwne (3% zabarwienia)

4. Okulary korekcyjne z nakładkami przeciwsłonecznymi. Wychodząc na pełne słońce zakładamy na okulary korekcyjne dziecięce specjalną nakładkę przeciwsłoneczną. Dzięki niej nasze dziecko ma pełen komfort ostrego widzenia, przy jednoczesnej ochronie UV oraz właściwościach przeciwsłonecznych. Minusem tego rozwiązania jest możliwość zgubienia przez dziecko nakładki, kiedy ją zdejmie.

Optyk online z ofertą dla dzieci

Kiedy najczęściej, dzieci z korekcją wzroku, zakładają okulary korekcyjne przeciwsłoneczne?

Są to sytuacje, wbrew pozorom, nie tylko wakacyjne rodzinne wyjazdy nad morze.

Dzieci częściej niż dorośli spędzają czas na świeżym powietrzu. Pamiętajmy, że dziecko może założyć okulary przeciwsłoneczne z własną korekcją wzroku idąc na rower po zajęciach lekcyjnych. Słońce świeci nie tylko w lipcu i sierpniu. Zimą podczas przebywania na świeżym powietrzu niezbędne są dziecku okulary przeciwsłoneczne, zwłaszcza w słoneczną pogodę gdy spadł śnieg