Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne męskie

Okulary męskie korekcyjne przeciwsłoneczne

Nie każdy mężczyzna wie, że jego okulary korekcyjne mogą być również w wersji przeciwsłonecznej. Nie ma potrzeby wyboru pomiędzy dobrym widzeniem, a ochroną przeciwsłoneczną oczu. Doskonałe rozwiązania przeciwsłoneczne oferują producenci soczewek okularowych: Essilor, JZO, Shamir, Szajna, Hoya, Jai Kudo i inne.

Zobacz więcej…

Dla kogo soczewki korekcyjne przeciwsłoneczne z polaryzacją?

Na to pytanie będziesz znał odpowiedź, jeśli będziesz wiedział, do czego mają Ci służyć okulary korekcyjne przeciwsłoneczne.

Wędkarze, osoby które sporo czasu spędzają nad wodą oraz kierowcy powinni zadbać, aby ich soczewki okularowe przeciwsłoneczne miały powłokę polaryzacyjną. Likwiduje ona odbicia światła od powierzchni. Dzięki polaryzacji w soczewkach korekcyjnych będziesz miał możliwość komfortowej ostrości widzenia. To nie wszystko. Nie będziesz musiał mrużyć oczu patrząc na taflę wody w której odbija się słońce. Prowadząc auto dojrzysz szczegóły, których nie widać bez soczewek polaryzacyjnych. Dzięki temu Twoja jazda staje się bezpieczniejsza dla Ciebie i innych.

Warto, aby Twoje męskie okulary przeciwsłoneczne były dodatkowo zaopatrzone w powłoki antyrefleksyjne takie jak HVL (firma Hoya), IDEAL MAX UV (JZO) lub DIAMENT PLUS (Szajna)

Soczewki korekcyjne przeciwsłoneczne dla sportowców

Sportowcy – ulubione soczewki korekcyjne przeciwsłoneczne sportowców z różnych dyscyplin, to soczewki z powłoką lustrzaną. Wyostrzają one kontrast widzenia i nadają okularom sportowego designu. Sportowe okulary męskie z korekcją w wersji przeciwsłonecznej mogą mieć lustrzanki w kolorach dopasowanych do indywidualnych upodobań lub stroju sportowego: niebieska, złota, srebrna, czerwona, zielona, żółta. Niezależnie od koloru powłoki lustrzanej można w Twoich soczewkach okularowych stosować różne kolory samych soczewek. Najbardziej popularne to soczewki przeciwsłoneczne korekcyjne brązowe, szaro-zielone i szare. Nie ma jednak prawie żadnych ograniczeń w możliwościach zabarwienia soczewek do okularów korekcyjnych przeciwsłonecznych.

Okulary męskie korekcyjne przeciwsłoneczne – jakie wybrać oprawki?

Okulary przeciwsłoneczne zawsze powinny mieć średnicę soczewki okularowej większą niż klasyczne okulary korekcyjne męskie. Ważne jest to ze względu na właściwą ochronę UV oraz komfort użytkowania. Nie zawsze jednak okulary przeciwsłoneczne męskie z korekcją będą mogły mieć bardzo dużą średnicę soczewki. Sporo zależy od tego, jaką masz korekcję wzroku. Warto zwrócić uwagę na rozmiar okularów, które nosisz na co dzień. Będzie to punkt wyjścia, jeśli chcesz kupić okulary online naszym sklepie – Okularove. Zanim wybierzesz oprawki męskie do okularów przeciwsłonecznych skontaktuj się z nami.