Oprawki Orange

Oprawki Orange

Oprawki Orange to marka, która swoją ofertę kieruje przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Każdy model wykonywany jest w szerokiej gamie kolorystycznej: od wyjątkowo lubianych przez chłopców modeli w kolorze niebieskim i granatowym, przez klasyczną i uniwersalną czerń aż po wyjątkowo dziewczęce odcienie czerwieni różu, które zachwycają najmłodsze miłośniczki mody.
Marka Orange zdecydowanie wie jakie mają być okulary dziecięce. Większość modeli wykonana została z ultralekkiego, elastycznego i wytrzymałego materiału TR90. Materiał ten swoje pierwotne zastosowanie znajdował w lotnictwie, jednak ze względu na szerokie spektrum swoich właściwości znalazł zastosowanie w optyce i bardzo często wykorzystywany jest do tworzenia opraw korekcyjnych, dziecięcych. Ponadto oprawki Orange wyposażone zostały we fleks 180°, który pozwala na szeroki zakres odginania zauszników, co dodatkowo zabezpiecza je przed pęknięciem wynikającym z niewłaściwego użytkowania.

Zobacz więcej…

Okulary Orange z nakładkami przeciwsłonecznymi dla najmłodszych

Niektóre modele okularów Orange posiadają w zestawie również nakładkę przeciwsłoneczną doczepianą na magnes. Takie rozwiązanie w krótkiej chwili przemienia okulary korekcyjne w okulary przeciwsłoneczne z korekcją, wyposażonymi w filtry chroniące oczy najmłodszych przed promieniowaniem UV. Obecność filtrów przeciwsłonecznych jest bardzo ważna, gdyż najmłodsi użytkownicy okularów są najbardziej narażeni na szczególnie niebezpieczne działanie światła ultrafioletowego.

Oprawki Orange polecane wraz z soczewkami Trivex

Optyk online okularove do oprawek Orange szczególnie poleca soczewki korekcyjne wykonane z materiału jakim jest TRIVEX. Soczewki wykonane z tego materiału są niezwykle odporne na pęknięcia. Takie połączenie sprawi, że okulary będą maksymalnie bezpieczne. Przy większych wadach wzroku warto pomyśleć o soczewkach z redukcją grubości, dzięki czemu okulary Orange będą lekkie i wygodne nawet podczas wielogodzinnego noszenia. Warto wyposażyć swoje nowego okulary również w filtr niebieski do komputera, który będzie chronił oczy przed nadmiarem światła niebieskiego emitowanego przez smartfony i monitory komputerów.