MUST HAVE tego sezonu, czyli oprawy z nakładkami typu CLIP-ON

Wielu okularników, którzy na co dzień noszą okulary nieraz zastanawiało się pewnie nad wyrobieniem sobie drugiej pary – przeciwsłonecznej z korekcją. Problem zaczyna nam doskwierać zwłaszcza wiosną i latem, gdy pogoda robi się ładniejsza, świeci coraz mocniejsze słońce, a my musimy mrużyć oczy, by cokolwiek zobaczyć. Przeciwsłoneczne okulary z korekcją kupione u optyka mają wiele zalet: zapewniają dobre właściwości optyczne i pełną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, zapobiegają olśnieniom, zaciemniają obraz, nie tracąc przy tym na ostrości widzenia. Dodatkowo mamy możliwość wyboru kolorystyki, stopnia zaciemnienia oraz sposobu barwienia. Niestety takie rozwiązanie bywa momentami kłopotliwe, zwłaszcza jeżeli żyjemy aktywnie i kilka razy w ciągu dnia przemieszczamy się z pomieszczeń na zewnątrz. Wymaga to ciągłej zmiany okularów z wersji białej na przeciwsłoneczną i odwrotnie. Jadąc samochodem i wjeżdżając np. do tunelu, nie mamy tyle czasu by dokonać wymiany, możemy je zdjąć i stracić na ostrości widzenia lub zostawić na nosie i ryzykować niedopatrzenie w ciemności czegoś istotnego na jezdni. Bardzo fajnym i modnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w tego typu sytuacjach, są oprawy z nakładką przeciwsłoneczną, montowaną na magnesy.

Oprawy typu CLIP-ON jako hit sezonu 2019

Oprawki korekcyjne z nakładkami przeciwsłonecznymi to jeden z najgorętszych hitów tego sezonu. Choć na rynku optycznym istnieją już od kilku dobrych lat, dopiero tej wiosny stały się niezwykle popularne. Istnieje wiele firm, które produkują oprawy typu clip-on, jednak za największą reklamą, zarówno w mediach społecznościowych, jak i telewizji, stoi nasza polska marka Solano. Okulary z tej kolekcji były promowane między innymi przez Panią Gadżet oraz Patrycję Grzybowską – użytkownikom mediów społecznościowych znaną bardziej jako Stylistka Opraw Okularowych. Prasy modowe takie jak Avanti, ELLE czy Glamour wykorzystują oprawy Solano do najróżniejszych letnich stylizacji, podbijając serca wielu czytelniczek i wzbudzając zainteresowanie oprawami typu clip-on. 

Jak to wygląda i jak działa?

Oprawki typu CLIP-ON mają w górnej części frontu wbudowane dwa, niewielkie magnesy, tak samo jak nakładka. Dzięki ich wzajemnemu przyciąganiu się, clipy bardzo dobrze trzymają się oprawy, nie przesuwają się ani nie odpadają, nawet podczas aktywnego spędzania czasu. Nakładki odpowiadają kształtowi frontu zazwyczaj 1:1, dzięki czemu są niezwykle dyskretne. W żadnym wypadku nie przypominają nakładek noszonych i używanych przez naszych dziadków, gdzie zawias mocujący był widoczny i wystawał ponad oprawę, tworząc mało estetyczny efekt wizualny. Biorąc pod uwagę funkcjonalność oraz wygląd oprawek z nakładkami, coraz częściej decydują się na nie zarówno młodzi ludzie zwracający uwagę na design, jak i starsi, którzy na pierwszym miejscu stawiają wygodę i komfort użytkowania.  Niezwykle ważną kwestią są soczewki przeciwsłoneczne w tych nakładkach. Zapewniają one pełną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym dzięki filtrowi UV400. Dodatkowy filtr polaryzacyjny zapewnia lepszy kontrast i redukcję odblasków świetlnych na jezdni. Niektóre modele posiadają także lustrzanki – kolorowe powłoki na szkłach, zmniejszające widoczność oczu oraz dające bardzo ciekawe efekty wizualne.

Jest w czym wybierać?

Oferta CLIP-ONów jest bardzo szeroka. Kobiety, mężczyźni, młodzież, a nawet dzieci znajdą wśród opraw z nakładkami coś dla siebie. Są opcje dla poszukujących zarówno opraw metalowych: pełnych lub na żyłkę, jak i plastikowych: z materiału TR90 lub tworzywa acetatowego. Na uwagę zasługują oprawy wykonane z ultemu – bardzo lekkie i elastyczne, o bardzo dobrych właściwościach wytrzymałościowych – są wyjątkowo giętkie i idealnie sprawdzą się u osób, które mniej uważnie traktują swoje okulary. Oprawy z nakładkami mocowanymi na magnesy to bardzo ekonomiczna i oszczędna propozycja: płacimy za jedną parę okularów, która pełni funkcję dwóch par: korekcyjnych i korekcyjnych przeciwsłonecznych.  

Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty opraw Solano z nakładkami przeciwsłonecznymi typu CLIP-ON w sklepie online Okularove.pl