Okulary sportowe do zadań specjalnych

Osoby prowadzące aktywne życie sportowe bardzo często nie uznają w swoim życiu ograniczeń. Tego nauczył ich sport. Czasami jednak dla takich osób największym ograniczeniem może okazać się ich własne ciało, a dokładniej: wada wzroku. Powiecie: wada wzroku to nie ograniczenie, istnieją takie rozwiązania, jak np. soczewki kontaktowe! Owszem, to prawda. W wielu przypadkach sprawdzą się idealnie. Istnieją jednak takie sporty, które są dynamiczne, kontaktowe i nieprzewidywalne, a przez to czasami również niebezpieczne. Przypomnę Wam dramatyczne chwile z czerwca 2010 roku, gdzie podczas towarzyskiego meczu z Chorwacją, jeden z reprezentantów Polski w piłce ręcznej, Karol Bielecki, doznał poważnego urazu gałki ocznej i mimo natychmiastowej pomocy specjalistów, doszło do utraty oka.
Nasze oczy są odpowiedzialne za odbiór większości bodźców zewnętrznych z tego świata, więc ich ochrona podczas uprawiania sportów powinna być dla nas priorytetem. Wielu światowych producentów (Progear, Sziols, Versport) wyszło naprzeciw tym potrzebom i stworzyli rewelacyjne okulary sportowe, spełniające funkcje ochronne, zapewniając tym samym bezpieczeństwo naszych oczu podczas uprawiania sportów takich jak np. piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, siatkówka, squash, tennis, strzelectwo i wiele innych.

Twoje bezpieczeństwo = ich priorytet

Oprawy sportowe, których najważniejszym zadaniem jest ochrona naszych oczu, produkowane są w taki sposób, by każdy ich element, przyczyniał się do wykonania tego zadania. Zarówno firma Progear jak i Sziols, wykorzystują do wykonania swoich opraw materiału poliwęglanowego, niezwykle odpornego na pękanie czy działanie sił zewnętrznych, wytrzymującego duże obciążenia mechaniczne. Jego niezwykłe właściwości znajdują zastosowanie chociażby w zabezpieczaniu szyb w hełmach dla astronautów. Modele tych producentów mają bardzo opływowy kształt, nie posiadają żadnych ostrych krawędzi, więc są bezpieczne nie tylko dla swoich użytkowników, ale i osób postronnych. Modele firmy Progear wyposażone są w zauszniki z antypoślizgowymi wstawkami oraz elastyczną taśmę z neoprenu. Modele firmy Sziols posiadają w komplecie elastyczne, szerokie, regulowane gumy. Modele firmy Versport wyposażone zostały w zauszniki z tworzywa z możliwością samodzielnej wymiany na gumową taśmę. Te elementy pozwalają idealnie dopasować oprawki do twarzy, poprawiając ich stabilność, zwiększając tym samym bezpieczeństwo i komfort użytkowania.
Dzięki gumowym poduszkom ochronnym na skroniach i szerokim nanośniku z gumy antyalergicznej, okulary zapewniają nam bezpieczeństwo podczas silnych uderzeń, np. piłką, amortyzując i równomiernie rozkładając siłę uderzenia. Wewnętrzny rowek w oprawach sportowych został wyprofilowany na kształt litery V, dzięki czemu soczewki zamontowane są w taki sposób, aby nie było możliwości zmiany ich położenia. W sytuacjach krytycznych, np. przyjmując na twarz bardzo silne uderzenie piłki, masz pewność, że soczewki nie zranią twojego oka. Modele sportowe posiadają specjalne kanały wentylacyjne, chroniące przed zaparowaniem i poprawiające widoczność. Dodatkowo marka Versport wyposaża niektóre modele w specjalistyczny żel przeciw zaparowaniom. Przeprowadzono specjalistyczne crush testy, sprawdzając wytrzymałość opraw na ekstremalne działania sił zewnętrznych (nacisk, uderzenia, zgniecenia, skręcenia), wszystkie oprawy firmy Sziols, Progear oraz Versport uzyskały certyfikaty bezpieczeństwa.

Pogodzenie korekcji okularowej z okularami sportowymi

W sportach kontaktowych okulary sportowe powinny być używane zarówno przez osoby bez korekcji okularowej w celu profilaktycznej ochrony narządu wzroku, jak i przez osoby które na co dzień muszą nosić okulary. Nasz salon optyczny ma w swoim asortymencie oprawy sportowe takich firm jak Progear, Sziols czy Versport. W każdym modelu tych producentów istnieje możliwość wymiany soczewek proponowanych przez producenta na soczewki korekcyjne. Najbardziej rekomendowanym przez nas rozwiązaniem, będącym zarówno gwarancją 100% bezpieczeństwa, są soczewki typu Trivex. Jest to wyjątkowo trwały materiał, czego dowodem jest używanie go przez służby wojskowe do produkcji szyb podłogowych w helikopterach. Ma on niezwykłą wytrzymałość mechaniczną, jest odporny na uderzenia, pęknięcia i odpryski. Soczewki typu Trivex posiadają doskonałe właściwości optyczne i są praktycznie pozbawione naprężeń wewnętrznych, dzięki czemu zapewniają najwyższą jakość widzenia. Są lekkie, łatwe w czyszczeniu i nie ulegają zniszczeniu pod wpływem styczności z substancjami agresywnymi typu alkohol czy aceton. Przy wszystkich swoich zaletach dodatkowo zapewniają również 100% ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym UV.

Najwyższy komfort

Oprawy sportowe charakteryzują się świetnym i wygodnym dopasowaniem do twarzy. Konsekwencją tego dopasowania jest dość duże zakrzywienie oprawy, o wiele większe niż w przypadku standardowych opraw korekcyjnych. Z optycznego punktu widzenia, podczas montażu zwykłych soczewek korekcyjnych do opraw sportowych o większej krzywiźnie następuje naturalne ograniczenie pola widzenia oraz zwiększanie się obszarów zniekształconych optycznie. Aby w pełni cieszyć się i komfortowo korzystać z opraw sportowych z korekcją, nasz optyk online rekomenduje Ci specjalistyczne soczewki sportowe. Są to soczewki zaprojektowane z myślą o wymaganiach aktywnych sportowców, dla których liczy się najwyższa jakość widzenia nie tylko w centrum patrzenia, ale również na peryferiach szkieł. Są to wysoce zindywidualizowane soczewki o specjalnej konstrukcji, które uwzględniają kąt nachylenia oprawy do twarzy, ich stopień zakrzywienia, odległość soczewek od rogówki i wiele innych, niezwykle istotnych optycznie czynników. Tego typu soczewki oferowane są z pełną gamą dodatków: można wybrać rodzaj powłoki antyrefleksyjnej, rodzaj barwienia czy konstrukcji np. sportowe szkła progresywne czy sportowe fotochromy.

W zależności od firmy produkującej szkła, produkty te występują pod różnymi nazwami:
⦁ Hoya: Sportive,
⦁ Essilor: soczewki personalizowane F-360°,
⦁ JZO: Izoplast RSO DS,
⦁ Shamir: Attitude III SV,
⦁ Szajna: Optiplast Sport HD.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą opraw sportowych w naszym stacjonarnym salonie.
Twój Optyk Online – Okularove.pl